Wstęp

Dzień dobry!

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka i doświadczasz:

Zapraszamy bardzo serdecznie! Nie ty jeden mierzysz się z tymi emocjami.

Grupa wsparcia skierowana jest do rodziców 8 klasistów, licealistów i maturzystów.

Zapraszamy do uczestnictwa w grupie wsparcia rodziców nastolatek_ów doświadczających trudności w rozmawianiu ze swoimi dziećmi na temat wyboru przez nich szkoły, czy studiów.

Celem spotkań jest:

Informacje organizacyjne:

Wybór szkoły czy studiów to wybór (już i jeszcze) nastolatka- okres nastoletni jest pełen emocji, huśtawek nastroju, nieporozumień i przemian.

To czas kiedy młody człowiek poszukuje swojej tożsamości, swojego miejsca w społeczeństwie.

Młodzież w tym wieku często czuje się nierozumiana nie wysłuchana i nie zauważana ze swoimi potrzebami i pragnieniami.

A to nie ułatwia podejmowania ważnych decyzji!

Jak mądrze wspierać dziecko podczas jego wyborów edukacyjno-zawodowych?

Kiedy nasze dziecko dojrzewa relacje z nim mogą być trudniejsze. Dla wielu rodziców może być to czas pełen niepokoju, frustracji i bezradności.

Wsparcie nastolatka w jego wyborach edukacyjno-zawodowych wymaga od rodziców nie tylko dużej empatii, ale także wiedzy i narzędzi, które pomogą im w tym trudnym dla nich i ich dzieci czasie.

Szczególnie istotna jest komunikacja, która nie tylko nie demotywuje, ale angażuje. Niektórzy z nas rodziców potrafią prowadzić takie rozmowy, lecz wielu potrzebuje rozwinąć swój warsztat w tym zakresie.

Zapisy:

Jeśli masz pytania lub chcesz zapisać się na: Grupa wsparcia dla rodziców nastolatków „Jak wspierać i rozmawiać z dzieckiem o wyborze szkoły i studiów” prosimy o maila na kontakt@enjoyjobs.pl lub tel. 514 860 550